Küüneseene ravi

Küüneseene ravi.
Küüneseen on kõige levinuim inimese seeninfektsioon, esinedes arenenud riikides ligikaudu 10% rahvastikust. Lisaks kosmeetilistele vaevustele võib seenhaigus põhjustada varvaste ja labajala valu, sekundaarseid bakteriaalseid infektsioone ja traumaatilist haavandumist.
Teatud patsientidel – nt. suhkruhaigetel võib küüneseen soodustada varvaste ja jalgade kaotust.

Kaua aega oli küüneseene raviks peamiselt kaks võimalust. Kohalik ravi -erinevad kreemid, salvid ja lakid ning süsteemne ehk tablettravi.

Kohaliku ravi vahendeid on lihtne kasutada, kuid nende miinuseks on ravi pikk kestus (kuni 1 aasta) ja vähene efektiivsus, eriti kaugele arenenud seenhaiguse korral.

Süsteemne ravi ehk tablettravi (terbinafiin jm) efektiivsus on võrreldes kohaliku raviga tunduvalt suurem (60-70% juhtudest). Raviks vajalik aeg on lühem (vähemalt 3 kuud). Süsteemse ravi peamiseks probleemiks on ravimite kõrvaltoimed. Kõige rohkem kannatab selle ravi puhul maks.

Tahame pakkuda oma patsientidele küüneseene kaasaegset laserravi. Meetod on tõestatud oma efektiivsust, kiirust ja mugavust patsiendile ja kogub praegu terves maailmas kiiresti populaarsust .

Laserravi eeliseks on kõrge efektiivsus ning samal ajal kõrvaltoimete ja tüsistuste puudumine.

Minimaalselt vajaliku ravikuuri kestus on 4-5 protseduuri, mis teostakse 1-3 nädalase intervalliga. Seejärel on vajalik korduv kontroll 3 kuu pärast. Kui kontrolli käigus selgub, et infektsioon on säilinud, on küüneseene kõrvaldamiseks vajalikud lisa ravikuurid.

0102