Hemorroidid

01Hemorroidid e. päraku veenikomud on laienenud või pundunud veenid pärasoole lõpuosas või päraku ümbruses ning on tingitud päraku piirkonna veenide sisese rõhu tõusust. Pidev surve pärasoole seintele nõrgendab veresooni üleval hoidvaid lihaseid. Selle tulemusel võivad pärakukanalit ümbritsevad veresooned laieneda ning alla langeda, moodustades kotjaid veenikomusid pärakukanalisse (sisemised hemorroidid) või päraku ümbruse naha alla (välimised hemorroidid).

Kui sisemine hemorroid langeb pärakust välja, nimetatakse seda prolapseerumiseks.
Kui välimistesse hemorroididesse koguneb veri, mis hüübib (moodustab trombi ) – tekib tromboosne väline hemorroid, mis võib veritseda ning olla valulik.
Hemorroidid võivad tekkida igas vanuses, kuid esinevad sagedamini vanemas eas. Hemorroididega seotud probleemid on kergemad tekkima ka rasedatel ning sünnitanud naistel. Samuti on oma osa pärilikkusel – mõnedes peredes esineb hemorroide sagedamini.

Raadioablatsioon

Hemorroidide ravi raadiolainetega e. Rafaelo protseduur põhineb termokoagulatsiooni printsiibil –hemorroidi koe kuumutamisel, mis põhjustab hemorroidi kokkutõmbumise ja taandumise.
Protseduuri käigus sisestatakse kohaliku tuimestuse all hemorroidsõlme spetsiaalne sond. Paari raadiolaine energia impulsiga koagluleeritakse hemorroid ning suletakse seda toitvad veresooned.
Kuna sond on väike ja isoleeritud mõjutab ta ainult sisestamise piirkonda – see muudab protseduuri turvaliseks ja peaegu valutuks, minimaalse taastumisajaga.
Ühe hemorroidsõlme raviks kulub 15-20 minutit.
Protseduuri järgne valu on vähene, või puudub hoopis ning protseduuri järgselt vajalik hooldus on minimaalne – seega võivad patsiendid kiiresti igapäevatoimetuste juurde tagasi minna.

Rafaelo protseduur:

  • Minimaalne ebamugavustunne protseduuri kestel
  • Peaegu valutu
  • Protseduuri järgne veritsus puudub või on minimaalne
  • Kiire tagasipöördumine igapäevaste toimetuste juurde
  • Jaluta sisse-jaluta välja protseduur.