RINNA taastamine patsiendi oma rasvkoega

portfolio14-600x250
Estmedica Kliinik teostab rasva siirdamist e. transfeeri rindade ebasümmeetria, ebaregulaarse kuju või teiste operatsiooni järgsete või kaasasündinud probleemide raviks.

Kirurgid on rasvkoe rindadesse siirdamist kasutanud juba alates 1895. aastast, kuid protseduuri tulemused on olnud varieeruvad, sõltuvalt kasutatud meetodist ja patsiendi eripäradest. 1995. alustas Dr. Sidney Coleman rasva siirdamist rindadesse enda poolt spetsiaalselt rasvkoe siirdamiseks välja töötatud instrumentide abil. Antud meetod võimaldab kasutada rasva transfeeri rindadesse (ja ka teistesse kehapiirkondadesse) mastektoomia või lumpektoomia järgsel rekonstruktsioonil alternatiivina implantaatidele.

Patsiendi oma rasvkoe siirdamisel on implantaatide ees mitmeid eeliseid:

  • Rinna taastamiseks kasutatav aine on patsiendi oma rasvkude – kõige loomulikum materjal.
  • Rinna taastamiseks ei kasutata võõrkehasid, seega puudub allergiline reaktsioon.
  • Rasv eemaldatakse üleliigse rasvakogunemise aladelt ja viiakse rindadesse.
  • Kasutatakse ainult minimaalseid punktsioone, mis ei jäta nähtavaid arme.
  • Rinnad näevad välja ning tunduvad ka katsudes loomulikud.

Protseduur:

Märkimine

Enne protseduuri arutatakse patsiendiga läbi ning märgistatakse piirkonnad, kust rasv kogutakse ja piirkonnad, kuhu rasv siirdatakse. See annab patsiendile kontrolli protseduuri üle, kuna protseduur hõlmab ainult patsiendiga kooskõlastatud ja märgitud piirkondi. Lisaks saab patsient ettekujutuse protseduuri tulemustest.

Rasva korjamine ja puhastamine

Rinna taastamiseks rasva siirdamisega on vajalik kõigepealt rasva kogumine üleliigse rasvapolstriga kehapiirkondadelt. See on protseduuri oluline osa ja meie eesmärk on kujundada rasva eemaldamist nii, et patsiendi figuuri kaunimaks muuta. Olenevalt protseduuriks vajaliku rasva kogusest viiakse rasva korjamine tavaliselt läbi üldnarkoosi all.

Rasva liigitamine valikuliseks siirdamiseks

Kui rasv on korjatud puhastatakse ja kontsentreeritakse see tsentrifuugiga selleks, et eemaldada kõik mittevajalikud komponendid (õli, vesi, verelibled jne). Erineva tihedusega rasva kasutatakse erinevate efektide saavutamiseks, et saada loomulikule kõige lähedasem tulemus. See on üks määravaid tegureid eduka rasva siirdamise juures.

Rinna kujundamine erineva tihedusega rasvkoe siirdamisel

Rinna kujundamisel kasutatakse kontsentreeritud rasvkude. Rinna kuju ja suuruse muutmiseks asetatakse vajalikesse kohtadesse väikseid rasva koguseid kuni soovitud efekti saavutamiseni. Sisestamise avad on tillukesed ning paiknevad areooli või rinna voltide piirkonnas. Kujundamine nõuab rasva asetamisel 3 dimensioonilist ettekujutust soovitud rinna kujust.