Silmalaugude plastika

05Silmalaugude plastika

Vananedes kaotab nahk tasapisi oma elastsust. Pidev gravitatsiooni tõmme ning vähene elastsus põhjustab naha kogunemist ülemistele ja alumistele silmalaugudele. Liigne nahk tekitab alumistel laugudel kortse ja kühme  ning viib ülemistel silmalaugudel täiendava  alla kummuva nahavoldi tekkimisele, mis võib rippuda üle ripsmete ja takistada nägemist.

Kotistumist ülemistel ja alumistel laugudel võib samuti põhjustada silma ümbrust vooderdavat rasva paigal hoidva membraani nõrgenemine.

Silmalaugude plastika eesmärk on pinguldada või eemaldada üleliigne silmalau nahk ja raskude, et paranda laugude välimust ja taastada silmade värske ja noor väljanägemine.

Sagedasemad põhjused silmalaugude plastikaks:

  • Liigne nahk, mis varjab ülemiste silmalaugude loomuliku kurdu.
  • Lõtvunud, rippuv nahk ülemistel laugudel, mis piirab vaatevälja.
  • Tursunud ülemised silmalaud, mis jätavad mulje väsinud silmadest.
  • Liigne nahk ja peened “krepp-paberi tüüpi” kortsud alumistel laugudel.
  • Kotid ja tumedad silmaalused.
  • Rippuv alumine silmalaug.

Protseduur

Silmalaugude lõikuse käigus asetatakse sisselõiked laugude loomulikesse voltidesse – ülemise silmalau kurdu ja alumise silmalau taha või  ripsmejoonele. Nii jäävad paranenud sisselõigete armid praktiliselt märkamatuteks. Rippuva ülemise silmalau korrektsiooniks piisab lõikest  ülemise lau loomulikku kurdu, mille kaudu on võimalik repositsioneerida rasvakogumikke, pinguldada lihaseid ja/või eemaldada liigne nahk.

Silmalaugude plastika tulemusi saab veelgi täiustada Fraktsionaalse CO2 laseriga (link Näo ja kaela lasernoorenduse lehele)  silmalau ja kulmu ümbruse naha noorendamiseks ja viimaste kortsude silumiseks.

Silmalaugude lõikuse tulemused ilmnevad järk-järgult, kui protseduurist jäänud turse alaneb ning toob esile sileda paremini piiritletud silmalau ning erksa noorenenud välimuse.

Kuna paranemine toimub järk-järgult võib protseduuri täielike tulemuste ilmnemiseks kuluda mitu nädalat. Sisselõigete jäljed tuhmuvad paari kuu jooksul ning muutuvad tavaliselt vaevunähtavateks. Silmalaugude esteetilise kirurgia tulemused on tavaliselt kauakestvad, kuid neid võivad mõjutada pärilikkus ja elustiil. Silmalaugude tursunud välimuse põhjustajaks on tavaliselt liigsed rasvakogumikud, mis peale eemaldamist enam tagasi ei tule.