Rasvaimu (PAL, Smartlipo)

Mis on rasvaimu?

Rasvaimu on operatsioon, mille eesmärgiks on eemaldada liigsed rasva kogumid ning parandada sellega keha esteetilist välimust. Kuigi rasvaimu tuntakse rohkem kui liigse rasva eemaldamise protseduuri, on see tegelikult üks parimatest meetoditest patsiendi kehakuju parandamiseks.
Sageli kasutavad ilukirurgid rasvaimu, et parandada ja täiustada teiste esteetiliste protseduuride tulemust, kuna ükski teine tehnika ei võimalda selliseid detailseid parandusi keha kontuuris.

Kas rasvaimu sobiks mulle?
Rasvaimu võib läbi viia erinevatel eesmärkidel. Mõned patsiendid soovivad paremat rannafiguuri, teised, et nende rõivad neile paremini istuks.
Kui alltoodud punktid käivad teie kohta, siis on rasvaimu kindlasti üks võimalus, mida kaaluda:

  • Mul on liigsed rasvakogumid puusadel, kõhul, reitel, kaelal või rinnal, mis ei kao, hoolimata dieedist ja trennist. Rasvaimu on ideaalne protseduur selliste rasvaladestuste eemaldamiseks ning ilusa naturaalse kehakuju taastamiseks.
  • Mul on ülejäänud kehaga võrreldes proportsioonist väljas kehaosad. Liigse rasva vähendamine proportsioonist väljas kehapiirkonnas võib taastada keha harmoonia ning naturaalse välimuse.
  • Ma olen normaalkaalus või selle lähedal. Rasvaimu sobib kõige paremini lokaliseerunud rasvaladestuste vähendamiseks. Tavaliselt on oma tulemustega kõige rohkem rahul patsiendid need, kes on olnud rahul oma kehakaaluga ka enne lõikust.
  • Väga olulised on realistlikud ootused rasvaimu võimalustele. Allpool toodud punktide osas pakub rasvaimu piiratud lahendusi ning teie kirurg võib pakkuda teile teisi variante või lisameetodeid teie probleemi lahendamiseks.
  • Mul on palju liigset nahka, millest ma soovin vabaneda. Rasvaimu on protseduur, mis on suunatud liigse rasvkoe eemaldamiseks – ta ei paranda liigse naha välimust. Juhul, kui liigset nahka on mõõdukalt, aitab SmartlipoMPX laserlipolüüs, mis omab oma tarvilise efektiga nahka pinguldavat mõju. Suure hulga liigse naha korral on olemas teised protseduurid nagu abdominoplastika, mis võivad paremini sobida teie probleemi lahendamiseks.
  • Ma tahan tugevasti kaalus kaotada. Rasvaimu võib parandada teie kehakuju ning anda teile saledama välimuse, kuid see ei ole tõhus meetod kehakaalu langetamiseks. Kuigi mõned ülekaalulised patsiendid võivad rasvaimust kasu saada, on kõige paremate esteetiliste tulemustega patsiendid tavaliselt olnud rahul ka oma kaaluga enne protseduuri.

Millised on erinevad rasvaimu meetodid?
Praegu on kirurgide käsutuses palju erinevaid rasvaimu tehnikaid. Põhierinevuseks on kasutatav tehnoloogia. Iga meetodi väljatöötajad väidavad oma tehnoloogia ülevõimu, kuid kirurgid valivad tavaliselt meetodi, mis konkreetsele juhtumile. Allpool on toodud meie kliinikus kasutatavad põhimeetodid.

  • Smartlipo MPX lipolüüs kasutab rasva lahustamiseks laserit. Lahustunud rasv kulutatakse keha poolt energiaks või eemaldatakse rasvaimuga. Laseri kõrvaltoimena toimub nahka soendamine ja rakkude aktiivsuse tõus, mis pingutab nahka.
  • Vibratsioonimeetodil rasvaimu PAL (Power assisted liposuction). On rasvaimu tehnika, mis kasutab eriliselt vibreerivat kanüüli mis lubab liigse rasvkoe eemaldamist kiiremini ning ümbritsevaid kudesid säästes.
  • Vaakummeetodil rasvaimu- Traditsiooniline vaakumil põhinev meetod liigse rasvkoe eemaldamiseks.
  • Süstla rasvaimu. Liigne rasvkude kogutakse spetsiaalse kanüüli abil süstlasse. Meie kasutame seda tehnikat tavaliselt rasva korjamiseks lipofillingu e rasva siirdamise teostamiseks..

Kuidas rasvaimu töötab?
Rasvaimu on päevakirurgiline protseduur mis viiakse läbi kasutades kohalikku tuimestust, üldanesteesiat või intravenooset sedatsiooni. Teie kirurgi soovitab teile anesteesiameetodi, mis teile kõige paremini sobib..
Operatsiooni ajal teeb kirurg protseduuri piirkonda ühe või paar väikest sisselõiget, mille kaudu sisestatakse, olenevalt protseduurist, kanüül või laserfiiber . Liigne rasvaladestus eemaldatakse või lahustatakse.
Kogu protseduur võib võtta 40 minutist kuni 3 tunnini sõltudes protseduuripiirkondade arvust.

Peale rasvaimu
Praegused rasvaimu tehnoloogiad on välja töötatud, et igati vähendada protseduuri järgset turset, traumat ja ebamugavust, selle tõttu on lõikusest taastumine tavaliselt kiire ja lihtne. Paljud meie patsiendid lähevad tööle juba paari päeva pärast peale protseduuri, sõltuvalt rasvaimu mahust ja töö iseloomust. Kuigi kirurg kirjutab tavaliselt välja valuvaigistid, leiab enamus patsiente et protseduuri järgselt piisab käsimüügiravimitest või ei lähe neid üldse vaja. Tavaliselt soovitab kirurg protseduuri järgse rõhksideme/tugipesu kandmist. See aitab vähendada turset ja soodustab naha kokku tõmbumist.
Enamusel juhtudel on armid silmapaistmatud ühe kuu möödumisel peale protseduuri ja praktiliselt nähtamatud ühe aasta pärast.

Õige hooldusega on tulemused püsivad
Rasvaimu eemaldab rasvarakud kehast ning need rakud ei kasva enam kunagi tagasi.
Kuid uue saleda figuuri säilitamiseks on vaja hoida kehakaal stabiilsena. Juhul, kui te peaksite tulevikus kaalus tugevasti juurde võtma koguneb rasv rasvaimu poolt puutumata piirkondadesse.

Rasvaimu on turvaline ning hea protseduur liigse rasva eemaldamiseks ja kehakuju parandamiseks. Konsulteerige meie kirurgidega rohkema informatsiooni saamiseks.