Näo lipofilling e. patsiendi oma rasvkoe siirdamine

lipofilling-facial-e1415106340444Näo lipofilling e. patsiendi oma rasvkoe siirdamine
Vanusega kaotab nahk elastsust, nii naha struktuuri muutuste kui teda vormis hoidva lihastoonuse vähenemise tõttu ja koed langevad alla. Näol lisandub sellele nahaaluse koe mahu vähenemine, mis võib tekitada mulje aukus põskedest ja sissevajunud silmadest.
Traditsiooniliselt on naha elastsuse parandamiseks kasutatud kirurgilist lõikust ning kaotatud mahu taastamisel erinevaid täitesüste e. fillereid. Pidev kunstlike täitesüstide kasutamine kutsub kahjuks esile palju probleeme ning meie arvamusel ei ole õigustatud.
Sobivamaks lahenduseks on lipofilling, mille tehnika ning efektiivsus on viimaste aastakümnete jooksul tublisti arenenud, muutes selle populaarseks ja ohutuks meetodiks kaotatud mahu taastamiseks. Siirdamiseks vajalik rasv kogutakse kohaliku tuimestuse all liigse rasvkoega piirkondadest – mis võib olla lisa eeliseks.

Meetodi puuduseks on, et mitte kõik siirdatud rasvarakud ei jää uues kohas ellu ja esimesed 6 nädalat on märgatav kerge mahu kaotus. Sellest tuleneb mõnedel juhtudel vajadus korduvaks protseduuriks. Kuid peale 6 nädalat alles jäänud rakud annavad hea ja kauakestva tulemuse.

Mida ma võin protseduurist oodata?
Protseduur viiakse läbi kohaliku tuimestuse all ning võtab keskmiselt 30-60 minutit. Teie kirurg vaatab teid enne lõikust läbi ja selgitab teile kõiki etappe. Ravi dokumenteerimiseks images-6tehakse protseduuri piirkonnast fotod. Protseduuri alustatakse planeeritud piirkondade ettevalmistamisest ja steriliseerimisest. Nahka tehakse valuvaigistavad süstid ning seejärel sisestatakse anesteetiline lahus. Siirdamiseks vajalik rasv korjatakse tuimestatud, liigse rasvkoega piirkondadest rasvaimuga, puhastatakse, töödeldakse ja süstitakse mahu tõstmist vajavatesse piirkondadesse.

Millised on protseduuriga kaasnevad riskid?
Patsiendi oma rasvkoe siirdamist loetakse madala riskiga protseduuriks, kuid kahjuks ei ole esteetiline kirurgia täppisteadus. Mõnikord, kui kirurg ja patsient ei ole lipofillingu tulemustega rahul, võib vajalikuks osutuda korduv protseduur.

Peale protseduuri
Pärast tuimestuse taandumist võite te tunda vähest ebamugavust, mis tavaliselt kaob esimese paari tunni jooksul. Esimestel protseduuri järgsetel päevadel esineb ravitud piirkonna turse ja tihkus. Võivad esineda mõned hematoomid. Te võite leida, et mugavam on magada lisapadjaga, et hoida pead kõrgemal. Tursete tõttu võib esineda mõningane ebasümmeetria, mis peaks kaduma paranemisega.

Kas lipofillingust jääb arme?
Protseduurist jäävad jäljed on ainult nõelatorke avaused, mis on tüüpiliselt minimaalsed ja tavaliselt nähtamatud.

Kui kaua võtab taastumine?
Enamik patsiente saab oma igapäevategevuste juurde tagasi pöörduda juba esimestel päevadel peale protseduuri. Peale protseduuri, kui kõik tursed on taandunud, on alati vajalik korduv vastuvõtt, et hinnata tulemust.
Me ei soovita rasket füüsilist koormust nõudvaid tegevusi esimesel 2 nädalal peale protseduuri.

Pikaajalised tulemused
Siirdamise elab üle 50-70% rakkudest, seega on esimese 6 nädala jooksul enne protsessi stabiliseerumist märgatav mõningane mahu vähenemine. Mõnikord osutub vajalikuks korduv protseduur. Kuid ellujäänud rakud ühendatakse vereringega ja käituvad edaspidi nagu kõik teisedki teie organismi rasvarakud. See tagab protseduuri tulemuste püsimise.