Kõrvade plastika (otoplastika)

Kõrvade plastika (otoplastika)
04

Kõrvade plastika ehk otoplastika on lõikus kõrvade kuju, asendi või proportsioonide parandamiseks. Protseduuriga saab korrigeerida nii kaasasündinud defekte kõrvade ehituses, mis muutuvad kasvades silmatorkavamateks või ka vigastustest tingitud defekte. Kõige tihemini läbiviidavaks kõrvade esteetiliseks lõikuseks on peast eemale hoidvate kõrvade korrektsioon.

Protseduur

Esiletungivate kõrvade ravi rakendab kirurgilisi meetodeid, et luua või tugevdada antiheeliksi volti või  kärpida liigset kõhrkude konha piirkonnas (suurim ja sügavaim nõgusus väliskõrval). Mõnikord on vajalik mõlema lähenemise kombinatsioon.  Kõrvade plastika sisselõiked tehakse tavaliselt kõrva tagaküljele, et muuta armid võimalikult vähemärgatavateks.

Mõnel juhul, eriti vähendamist vajavate kõrvade puhul võivad vajalikuks osutuda sisselõike kõrvade esiküljel, sellisel juhul asetakse sisselõiked nii, et need oleks varjatud kõrvalesta loomulike kurdudega.

Uue kujuga kõhre  kohale kinnitamiseks asetatakse sisemised õmblused ning sisselõiked suletakse välimiste õmblustega, jälgides kõrva loomulikku kujul.

Otoplastika tulemused on nähtavad kohe peale esialgse paranemise jooksul kõrva uut kuju toetavate sidemete eemaldamist. Kõik ravist jäänud kirurgilised jäljed jäävad peitu kõrva taga- või esikülje nahakurdudesse.