Healoomuliste nahamoodustiste eemaldamine – laser, raadiolaine, kirurgia

Healoomuliste nahamoodustiste eemaldamine – laser, raadiolaine, kirurgiabenign-growthsfig6_large

Healoomulisteks kasvajateks nimetakse erinevaid uusmoodustisi, mis kasvavad ainult kohalikult, ei levi kaugele ning ei ohusta inimese elu (välja arvatud erandjuhtudel), kuid võivad siiski tekitada esteetilisi ja funktsionaalseid probleeme, mis võivad tõsiselt häirida patsiendi elukvaliteeti.

Healoomuliste nahamoodustiste eemaldamine
Juhul, kui healoomuline nahamoodustis põhjustab esteetilisi või funktsionaalseid probleeme tuleks kaaluda selle eemaldamist. Meie kliiniku põhisuunaks on minimaalselt invasiivsed kaasaegsed ravimeetodid, sellepärast eelistame, kui olukord lubab, kasutada healoomuliste nahamoodustiste eemaldamist laseri või raadiolaine meetodiga, kuna nende esteetiline tulemus ja patsiendi rahulolu on parem kui klassikalise kirurgilise lähenemise puhul.

Kes on hea kandidaat nahamoodustiste minimaalselt invasiivsele eemaldamisele?
Kõik algab diagnostikast. Arst selgitab visuaalse ja dermatoskoobi kontrolli abil välja kasvaja tüübi ning uurib anamneesi (kui on olnud, kas on olnud värvimuutust või muud). Kui uuringute alusel selgub, et moodustis ei ole pahaloomuline või prepahaloomuline on patsient on hea kandidaat minimaalselt invasiivsele eemaldamisele.
Juhul, kui kirurg kahtlustab võimalikku probleemi (kahtlus vähieelsele seisundile või pahaloomulisele kasvajale) soovitab ta teile lisauuringuid või moodustise kirurgilist eemaldamist, mis lubab võtta biopsiat ja läbi viia histoloogilise analüüsi (koe analüüs, mis võimaldab täpselt välja selgitada kasvaja tüübi, agressiivsuse ja muu).
Õnneks on enamus nahamoodustisi healoomulised ja ei paku muret patsientidele ega kirurgile.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=hAVL9u3eHLg