Võimendatud lipoplastika (PAL)

PAL lipoplastika Protseduur01

PAL lipoplastika puhul kasutatakse vibreerivat, mikromootoriga kanüüli, mis võimaldab eemaldada rasva ning fibroosse- või armkoe minimaalse vaevaga. Kanüüli otsa vibratsioon hõlbustab kudede läbimist.
PAL on välja töötatud USAs ning on 1998.a. detsembris tunnustatud Ameerika Ühendriikide Toidu ja Ravimite Ameti (FDA) poolt.

Lipoplastika e. liposkulptuur on esteetilise kirurgia vorm, mis hõlmab rasva eemaldamist ühelt või mitmelt kehaosalt ning kehaosa vormimist parema esteetilise välimuse saavutamiseks. Kõige populaarsemad liposkulptuuri piirkonnad on kõht, tuharad ja reied, kuid protseduuri saab läbi viia ka teistel piirkondadel.
Võimendatud lipoplastika (PAL) viiakse läbi koos infiltratsioonimeetodil rasvaimuga. Infiltratsioonimeetodil rasvaimu on suure koguse spetsiaalse kohalikust tuimestist ja veresooni ahendavast ravimist koosneva lahuse viimine protseduuri piirkonna rasvkoesse. Tavaliselt on lahuse koostises lidokaiin, mis toimib valu vaigistavalt ja epinefriin, mis ahendab veresooni ning aitab vähendada veritsust ning protseduuri järgset turset.

Võimendatud lipoplastika eelised tavalise rasvaimu ees

  • Väiksemad sisselõiked. Võimendatud lipoplastika kanüül on tunduvalt väiksema läbimõõduga kui tavalise rasvaimu kanüül. Samuti on väiksem ka imitoru. Väiksema kanüüli ja toru kasutamine lubab kirurgil teha väiksema sisselõike. Mida väiksem sisselõige, seda väiksem on võimaliku infektsiooni risk, lühem paranemiseks kuluv aeg ning väiksem arm.
  • Täpsus. Võimendatud lipoplastika (PAL) võimaldab suuremat täpsust. Osalt on see tänu peenemale kanüülile. Väiksem kanüül ja selle käepide lubavad kirurgil protseduuri piirkonda täpsemalt töödelda. Suurem täpsus kudede vormimisel annab tulemuseks loomulikud ning kaunid vormid. Samuti vähendab PAL süsteemi täpsus ümbritsevate kudede traumeerimise ohtu.
  • Vähendatud risk. Patsiendid, kes valivad võimendatud lipoplastika puutuvad kokku väiksemate riskidega ning neil vähem komplikatsioone, kui patsientidel kelle puhul rakendatakse vanemaid, traditsioonilisemaid rasvaimu tehnikaid. Patsiendid, kellel on mingil põhjusel suurem risk tüsistuste tekkeks peaksid eelistama võimendatud lipoplastikat.
  • Lühem taastumisaeg. Võimendatud lipoplastika läbinud patsientide taastumisaeg on lühem, kui teiste rasvaimu meetodite puhul.
  • Efektiivsus. Võimendatud lipoplastika eemaldab kuni 30% rohkem rasva, kui teised rasvaimu meetodid.
    02