Jalad ja sääred

Proportsionaalsed jalad ja sääred on pilgupüüdjaks meeste, kui naiste puhul.legs
Kuid mitte kõiki meist ei ole õnnistatud täiuslike jalgadega.

Jalgade välimust võivad rikkuda järgmised probleemid:

  • Liigne rasvkude, lipoöedeem
  • Kaasasündinud probleemid
  • Varikoos ja kapillaarilaiendid
  • Lümfisüsteemi haigused
  • Mitmesugused traumad
  • Haavandid

Antud probleemid võivad olla ühel või mõlemal jalal ja võivad vajada esteetilist või funktsionaalset korrektsiooni.

Ravi

Üldjoontes võib jalgade ja säärte esteetilise korrektsiooni jaotada järgnevalt: üleliigse mahu eemaldamine, augmenteerimine e. mahu lisamine, veeni ja nahaprobleemide ravi.

Jalgade esteetiline korrektsioon peab põhinema säärte esteetika kuldlõikel – mille all peetakse silmas vahemaad pahkluu ja säärelihase alumise piiri vahel. Ideaalis peaks antud vahemaa olema võrdne vahemikuga põlve ja sääremarja kumeruse kõrgeima punkti vahel.
Naiste puhul peetakse kõige atraktiivsemaks sääremarja läbimõõtu vahemikus 33- 36 cm.

Liigne rasvkude, lipoöedeem

Juhul kui sääremarjade ümbermõõt on liiga suur, et olla esteetiline, liigse rasvkoe tõttu on võimalik säärte ja pahkluude ümbermõõdu vähendamine.
Protseduur algab põhjaliku ultraheliuuringuga, mis hõlmab jalaveene, artereid, nahaalust rasvakihti ja isegi luu- ja liigesstruktuure. Üldine tervisekontroll on vajalik, et tuvastada võimalikud vastunäidustused.
Kõige turvalisem meetod säärte ümbermõõdu vähendamiseks on minimaalselt invasiivne laser- kehaskulptuur SmartlipoMPX laseriga (link Laser- Kehaskulptuuri lehele). Protseduur kasutab laserenergiat kombinatsioonis PAL rasvaimuga üleliigse rasvkoe eemaldamiseks ning jalgade naha pinguldamiseks, andes säärtele saledama ja elegantsema ilme.

Kaasasündinud probleemid ja armid

Kaasasündinud probleemidest, ealisest rasvkoe atroofiast ja muudest põhjustest tingitud kudede defitsiidi korral on patsiendi oma rasvkoe siirdamine (lipofilling) efektiivseks meetodiks jalgade kuju parandamiseks. Protseduuri käigus modelleeritakse jalgu igalt küljelt – sügavus, pinna- ja külgmõõde – et saavutada meeldiv lõpptulemus.
Rasvasiirdamist saab kasutada ka mitmesuguste traumade ja põletuste tagajärjel tekkida võivate lohkude ja kontraktsioonide korrigeerimiseks. Antud defektid kujutavad endast tühimikke või defitsiite nahaaluses koes ning neid on võimalik ravida täites tühimiku seestpoolt.
Jalgade ja säärte augmenteerimine e. mahu lisamine on minimaalselt invasiivne protseduur ja vajab ainult väikeseid sisselõiked, mis ei jäta kosmeetilisi arme.
Sõltuvalt individuaalsest taastumisest võivad patsiendid juba paari päeva jooksul igapäevaste tegevuste juurde tagasi minna.

Varikoos ja kapillaarilaiendid

Varikoos ja kapillaarilaiendid on levinud probleemid, mis võivad rikkuda jalgade välimuse.
Tavaliselt on nende ilmumine seotud vanuse, perioodilise pikaajalise seismise või geneetilise eelsoodumusega.

Estmedica kliinik pakub mitmeid minimaalselt invasiivseid ravimeetodeid, et taastada Teie jalgade nooruslik, veatu välimus.
Varikoosi ja kapillaarilaiendite ravi kohta on rohkem võimalik lugeda meie varikoosi (link varikoosi lehele) või kapillaarilaiendite (link spider veins lehele) ravi tutvustavatelt lehekülgedelt.

Lümfisüsteemi haigused

Kui lümfiringe on häiritud, võib see end
aga kaasa tuua ülemäärast ja patoloogilist rasva kogunemist jalgadele.
Antud probleemi ravi alustatakse jalgade põhjaliku ultraheliuuringuga probleemi välja selgitamiseks. Uuringu tulemuste põhjal valitakse sobiv minimaalselt invasiivne ravimeetod.