Keha laserskulptuur

venera-milosskayaUnistuse keha saavutamine on nüüd muutunud lihtsamaks. Smartlipo MPX (link) laser lipolüüsi ja Võimendatud lipoplastika (PAL lipoplastika)  kombinatsioon
sõna otseses mõttes sulatab rasva probleemsetelt kohtadelt nagu kõht, reied, kael ja käsivarred.

Tulemused on püsivad ning kuna meetod on vähe invasiivne võivad patsiendid juba 2-3 päeva peale protseduuri igapäevase elu juurde tagasi pöörduda.

Mis on keha-laserskulptuur?

Keha laserskulptuur e. Smartlipo MPX BodySculpture ühendab endas kahe protseduuri parimaid omadusi: Smartlipo MPX™ (link Smartlipo lehele) laseri rasva lõhustavat ja nahka pinguldavat toimet ning Võimendatud lipoplastika e. PAL lipoplastika täpset modelleerimist ja koheseid tulemusi.

Smarlipo MPX™ süsteem kasutab kahte laserit.smartlipompx

Lühema lainepikkusega laser vedeldab rasvarakke, soojendades oma toimepiirkonda ühtlaselt. Laseri mõju soodustab rasvkude läbivate väikeste veresoonte sulgemist ning parandab hemostaasi.
Pikema lainepikkusega laser hajub minimaalselt ning neeldub tugevalt laseri otsa ümbritsevates kudedes leiduvas vees.

Kahe lainepikkuse koostoime loob soojus- ja fotomehaanilise efekti kombinatsiooni, mis sulatab rasva ja pinguldab kudedes leiduvat kollageeni uuendades nahka.

Võimendatud lipoplastikat kasutatakse naha aluse rasvakihi peeneks modelleerimiseks (nt. kõhule kuuspaki välimuse andmiseks). Samuti lubab see laseriga sulatatud rasva kiiret eemaldamist, et saavutada kohene salendav efekt, mis meie patsientidele väga meeldib.

Kombineeritult lubavad need kaks meetodit pakkuda meie patsientidele parimaid esteetilisi tulemusi.

Keha laserskulptuuri eelised:

 • Turvaline, minimaalselt invasiivne protseduur,
 • Eemaldab soovimatud rasvakogumid,
 • Soodustab kudede kokkutõmbumist ja pinguldumist,
 • Vähem veritsust, kui tavalise rasvaimu puhul,
 • Kiirem paranemine,
 • Vähemtraumaatiline,
 • Kontrollitavad ja prognoositavad tulemused,
 • Efektiivne laser lipolüüs,
 • Täpne lasertoime kiiremaks paranemiseks,
 • Lõtvunud naha pinguldamine,
 • Sobib ka väikestele piirkondadele nagu lõug ja kael,
 • Lubab ravida günekomastia, lipoomide ja eelnevate rasvaimudega seotud fibroosseid kudesid,
 • Võimaldab erilist täpsust nõudvate piirkonna peent modelleerimist,
 • Koheselt nähtavad tulemused.

Keha Laserskulptuuri kasutusvõimalused:

 • Topeltlõuad, rippuvad põsed, kaela pinguldamine
 • Kaenlaalused, käsivarred
 • Kõht, puusad
 • Pahkluud, põlved, reite sise-ja välisküljed
 • Tuharad
 • Rindade armivaba tõstmine keha laserskulptuuriga
 • Naha pinguldamine

Keha laserskulptuur rippuvatele põskedele ja topeltlõuale

Mõnedel inimestel tekivad kergesti rasva kogumikud lõuajoone alla. Seda paikset rasvakogumikku nimetatakse sageli “topeltlõuaks” ning see on levinud kosmeetiline kaebus.

Ärkvelolekus teostatud lasertoega rasvaimu Smartlipo™ süsteemiga on kõige turvalisem ja efektiivsem meetod lõua, rippuvate põskede ja kaela piirkonna liigse rasvkoe eemaldamiseks. Lasertoega rasvaimuga kaasneb vähem kõrvaltoimeid ja arme ning see väldib üldanesteesiaga kaasnevaid riske.

Tavaliselt taastuvad patsiendid kiiresti, kannavad väiksemaid kulusid ja saavutavad loomulikuma tulemuse kui näe ringlõikus (face-lift).

Lõua piirkond hõlmab lõualuu servast allpool olevat ala ning ulatub kaela esiosani. Kaasasündinud paikne rasvakogumik lõua all võib olenemata vanusest muuta inimese tüsedamaks, vanemaks ja vähem sportlikuks. Rasvaimu on tavaliselt kõige lihtsam, ohutum ja odavam viis selle kosmeetilise probleemi lahendamiseks.
Rippuvad põsed kujutavad endast väikesi lokaalseid rasvakogumikke põskede alumisel osal, lõualuu kohal. Silmapaistvad rippuvad põsed muudavad inimest vanemaks ning on kosmeetiliseks probleemiks nii meestele kui naistele. Põskede alaossa kogunenud rasva eemaldamiseks sobib kõige paremini infiltratsioonituimestusega Smartlipo™ koos järgneva PAL lipoplastikaga .

Kaela ja näo rasvaimuks vajalikud väikesed sisselõiked ei vaja õmblusi ja patsiendid saavad juba järgmisel päeval peale protseduuri igapäevase tegevuse juurde tagasi pöörduda.

Keha laserskulptuur käsivartele ja kaenlaalustele

Käsivarte piirkonna Keha laserskulptuuri kosmeetiliseks ja esteetiliseks eesmärgiks on harmoonilise ja proportsionaalse välimuse loomine, mitte kogu rasva eemaldamine käsivartelt.
Protseduur kujutab endas tavaliselt käsivarte väliskülje sügava nahaaluse rasva eemaldamist triitsepsi ja biitsepsi piirkonnast. Käsivarre sisemisel küljel tavaliselt liigset rasvkude ei ole ning seal asetsevad tähtsad närvisüsteemi osad, sellepärast me püüame vältida sekkumist käsivarre sellel osal.
Infiltratsioonimeetodil Smartlipo MPX ja PAL protseduur mikrokanüülidega võimaldab käsivartel tavaliselt suurepäraseid tulemusi. Liigse naha eemaldamiseks ei ole vajadust, kuna mikrokanüülidega infiltratsioonimeetodil protseduur annab käsivartel püsivalt harmoonilisi tulemusi ilma nähtavate kirurgiliste armideta.
Nagu kõikide meie protseduuride puhul, näevad ka keha laserskulptuuri patsiendid tavaliselt tulemusi kohe peale protseduuri. Kuid lõplik naha pinguldamise ja laser lipolüüsi efekt ilmneb 4- 6 kuu jooksul peale protseduuri.

Keha laserskulptuur kõhul ja puusadel

Kõhu piirkonna ja puusade kuju muutus annab kõige dramaatilisema muudatuse kehakujus. See piirkond paraneb kõige kergemini, võimaldab kõige dramaatilisemaid muudatusi esteetilise välimuse suunas ning on lisaks suhteliselt ohutu kehapiirkond.

Lõplik kosmeetiline või kirurgiline eesmärk on saavutada esteetilise välimuse paranemine ning loomulikult lame kõht.

Protseduuri järgsele füüsilisele tegevusele ei ole piiranguid. Patsientidele soovitatakse mitte jääda protseduuri järgselt voodisse lamama vaid pigem kõndida ringi kodus või minna hoopis lühikesele jalutuskäigule. Alates järgmisest päevast peale protseduuri võib patsient vähemalt kord päevas käia dušši all.
On oluline mõista, et juba vahetult peale protseduuri on võimalik märgata kõhu ning puusade piirkonna suuruse vähenemist, kuid täheldame maksimaalset naha pinguldumist ja rasvakogumike kadumist 4-6 kuud peale protseduuri. Selle aja jooksul soovitame olla kannatlik ning järgida igapäevast sobiva toitumise, kaalulangetamise ning treeninguprogrammi. Kui käsitletaval piirkonnal on juba varem olnud läbi viidud rasvaimu, muudab see protseduuri veidi keerulisemaks, kuna eelmisest operatsioonist on paranemisel jäänud fibroosset ja armkude. Samas ei ole varasem rasvaimu uuele protseduurile vastunäidustuseks – see nõuab kirurgilt lihtsalt täiendavat ettevaatlikust. Keha laserskulptuur sobib suurepäraselt patsientidele, kes ei ole oma varasema traditsioonilise rasvaimu tulemustega rahul ning soovivad siledamat ning pringimat nahka.

Pahkluud, põlved, reite sise- ja välisküljed

Rasva kogunemine alajäsemetele ning selle hulk on geneetiliselt ettemääratud. Isegi hoolimata trennist ning kaalulangusest jääb sellise “pärandusega” patsientidel jalgade kuju samaks. Sellepärast soovivadki nii paljud patsiendid Keha laserskulptuur protseduuri reitel ja põlvedel.
Reitel võib esineda kahte tüüpi rasva kogunemisest tingitud proportsiooni moonutusi. Esimene on allpool oleva luu põhjustatud ümar rasvakogumik reieliigese piirkonnas. Teine moonutus tekib naha aluse rasvkoe venimisest. Kuigi see eristus on tehniline, on nende moonutuse tüübiga arvestamine oluline, kuna liigselt agressiivse rasvaimu korral võidakse reieliigese piirkonnast eemaldada liiga palju rasvkude. Sellisel juhul võib reie välisküljele tekkida soovimatu lohk.

Õige tehnika ning patsiendi füsioloogiliste eripäradega arvestamisel on jalgade Keha laserskulptuuri tulemuseks sihvakamad, pringid ja siledad jalad.
Peale protseduuri soovitame meie oma patsientidel kohe ringi kõndida ning operatsiooni järgsel paaril päeval võtta ette jalutuskäike. Käimine parandab protseduuri piirkonna drenaaži ning vähendab võimalikku turset. Varajane mobiliseerimine ning füüsiline koormus vähendab ka trombide tekke ning kopsuemboolia ohtu.

Keha laserskulptuur tuharatele

Keha laser skulptuur e. rasvkoe vormimine tuharate piirkonnas aitab vormida kehakontuure – tõstes, pinguldades ning vähendades tagumikku. Tuharapiirkonna rasvakogumikud teevad muret paljudele naistele. Lasertoega rasvaimu võib sellisel juhul aidata oma kurve kontrolli all hoida, muutes lihtsamaks riiete ostmise, tõstes enesekindlust ning andes noorema välimuse. Smartlipo MPX lipolüüs koos võimendatud lipoplastikaga lubab jätta kõrvale kükid ning jalatõsted ning saavutada pepu, millest olete unistanud.

Laser-kehaskulptuuri protseduuri eesmärk on vähendada rasvakogumikke ning pinguldada nahka.
Protseduur on kergem ja turvalisem, kui tavapärane rasvaimu. Kõigepealt tuimestatakse protseduuri piirkond steriilse kohaliku anesteesiaga. Seejärel kasutatakse laserit nahaaluse rasvkoe õrnaks sulatamiseks ning naha pinguldumise soodustamiseks. Reite kohal asuvatesse tuharavoltidesse tehakse väikesed sisselõiked liigse lõhustatud rasva eemaldamiseks. Kasutatav kanüül on väikese diameetriga- ainult 2-5 mm, ning selle õrn aeglane liikumine lubab patsientidele kiiremat taastumist ning vähem protseduuri järgseid turseid ning valu. Kuna tuharapiirkonna rasvkoe vormimine viiakse läbi ainult kohaliku tuimestusega, kulub protseduuriks ainult 1-2 tundi ja enamus patsiente pöördub ühe, kahe päeva pärast tööle tagasi.

Rindade armideta tõstmine keha laserskulptuuriga

Rindade kohendamine (Breast lift) keha laserskulptuuriga toimub ilma agressiivse kirurgiata, minimaalselt invasiivse armivaba meetodiga. Smartlipo MPX lipolüüsi kombinatsioon laser lipolüüsist ning kudede ja naha pinguldamisest koos PAL lipoplastikaga võimaldab rindade tõstmist kasutades ainult 2 mm läbimõõduga kanüüle ja sama suurt nahaava. Meetod sobib vanusest, rinnaga toitmisest või kaalukaotusest tingitud väikese kuni keskmise suurusega rippuvate rindade kohendamiseks.

Smartlipo MPX protseduur tõstab rindu, parandab naha tekstuuri ja annab noorema rinnakuju. Rindade kuju muutmine ja noorendamine on veelgi efektsem, kui kasutada lisaks võimendatud lipoplastikat (PAL)
Rindade naha esteetilise välimuse parandamiseks võib lisaks rakendada ka fraktsionaalset CO2 lasernoorendust.

Naha pinguldamine

Laser kehaskulptuuri protseduuri raames kasutatav Smartlipo MPX soojendab rasvkoes leiduvat kollageeni ning soodustab pärisnaha kollageeni ümberkujundamist ning naha kokkutõmbumist kollageenikiudude taastekke tõttu. Smartlipo MPX süsteem kasutab korraga 1064nm ja 1320nm lainepikkusega lasereid, et saavutada maksimaalne rasva lõhustamine ning kudede kokku tõmbumine. Kahe lainepikkuse neelduvusomaduste kombinatsioon loob soojus- ja fotomehaanilise efekti mis lõhustab rasvkoe ning soojendab samal ajal nahakihte kollageeni ümberkujundamiseks. Saavutatav naha pinguldamine on tihti piisav, et kõrvaldada vajadus nahka pingutavate operatsioonide järele.

Laser kehaskulptuur võrdluses teiste figuuri kujundamise protseduuridega

Laser-kehaskulptuur

Süstid

Traditsiooniline rasvaimu

kohalik tuimestus

kohalik tuimestus üldanesteesia

laser lõhustab rasvarakud

rasvarakud lõhustatakse keemiliste süstide seeriaga

rasv imetakse vaakumiga välja

laseri energia pinguldab nahka

– nahka pinguldatakse tavaliste meetoditega

lotendav nahk eemaldatakse kirurgiliselt

verevalumid puuduvad

ebajärjekindlad tulemused

mõningad verevalumid

armid puuduvad

armid puuduvad

operatsiooni järgsed armid

töövõime taastumine

 1-2 päeva jooksul

korduvad 30 minutilised protseduurid paari kuu jooksul

töövõime taastumine 7 päeva jooksul

rõhksidet tuleb kanda 2 nädala jooksul

rõhksidet tuleb kanda 2-3 päeva peale iga süsti

rõhksidet tuleb kanda 6 nädalat

tüsistuste tekke risk väiksem kui  1%

võimalikke tüsistusi ei ole piisavalt uuritud

tüsistuste tekke risk suurem kui 10%