Käed ja käsivarred

kaedOn tuntud tõsiasi, et inimese käed reedavad tema tõelist vanust paremini kui nägu või teised kehapiirkonnad.
Käeselja nahk on väga pehme ja tundlik ning on seega vananemisest tugevalt mõjutatud. Vananedes muutub nahk õhemaks, võivad tekkida aktniidilisest või seborroilisest keratoosist tingitud pigmendilaigud. Käe luud, kõõlused ja veenid kipuvad õhema naha alt rohkem silma paistma ning võivad koos muundunud liigestega anda käele linnuküünise laadse välimuse.
Käelaba ning käsivarre noorendavad protseduurid on mõeldud nende, vanusest tingitud, probleemide raviks, parandades käte välimust ning taastada nende harmoonia ülejäänud kehaga.

Ravi

  • Fraktsionaalne CO2 lasernoorendus ja pigmendilaikude Nd Yag laserravi
  • Lipofilling
  • Esiletungivate käeveenide ravi

Kuna käte vanusest tingitud esteetilised probleemid võivad olla eri laadi, on ka nende raviks kasutatavad võtted erinevad. Igaühel on oma näidustused ja ka piirangud.
Nahatooni rikkuvate pigmendilaikude raviks kasutatakse Fraktsionaalset CO2 laserit või Nd YAG laserit. CO2 laser noorendab nahka taastades selle nooruslikku sära ja täidluse, vähendades vanusega kaasnevat kondist ja närtsinud väimust. Nd YAG laser eemaldab pigmendilaike ning ühtlustab nahatooni.
Fraktsionaalse CO2 laserravi kohta võib leida rohkem informatsiooni CO2 lasernoorenduse lehelt (link). Pigmendiravi Nd YAG laseriga on täpsemalt tutvustatud Nd YAG laserravi lehel (link Nd YAG laserravi lehele).

Lipofilling

Vanusest tingitud muutused nagu sidekoe lõtvumine ja naha õhenemine võivad anda käsivartele kuivetunud välimuse. Sellisel juhul on käte kuju ja nooruslikkuse taastamisel heaks lahenduseks lipofilling – patsiendi oma rasvkoe siirdamine piirkondadesse, kus on toimunud kudede kadu. Antud meetod on väga sobiv nii jäsemete vanusest tingitud kui ka kaasasündinud või traumade tagajärjel tekkinud kudede defitsiidi ja ebatasasuste täitmiseks ning täpseks modelleerimiseks. Protseduur annab suurepärase esteetilise efekti kätel tekkinud tühimike korrigeerimisel.

Protseduuri käigus korjatakse väike kogus rasvkude üleliigsete rasvaladestustega piirkondadelt nagu puusad või kõht, nagu väikese rasvaimu käigus.

Seejärel viiakse puhastatud rasv vajalikesse kohtadesse kätel. Ravi tulemus on koheselt nähtav, kuid tuleb arvestada, et umbes 25% rasvast imendub organismi tagasi. Sellepärast sisestatakse protseduuri käigus kätesse alati natuke rohkem rasvkude, kui on vajalik ideaalse tulemuse saavutamiseks, et lõplik tulemus oleks soovitud mahus.

Esiletungivate käeveenide ravi laserravi või miniflebektoomiaga

Ebaesteetiliste, esiletungivate käeveenide peamisteks põhjusteks on rasvkoe düstroofiad (näiteks vanusest tingituna) või kaasasündinud veenilaiendid kätel ja käsivartel. Juhu, kui soonilised käed Teid häirivad on abi Endovenoossest laserravist (EVLT) või miniflebektoomiast, mida kasutatakse ka mujal paiknevate veenilaiendite ravil. Antud meetodid on minimaalselt invasiivsed ning võimaldavad vabaneda esiletungivatest veenidest ilma nähtavate armideta. annavad kätel on hea võimalusi minimaalselt invasiivse ravi rikkuva käe veenides. Rohkem infot leiab varikoosi ravi tutvustuse alt (link Varikoosi ravi lehele).
Meie kliinik pakub ka ämblikveenide ja laienenud kapillaarivõrgustike minimaalselt invasiivset laserravi.