Nägu ja kael

Mööduvad aastad võivad jätta oma jälje näole ja kaelale ebaühtlase nahatooni, kortsude või lõdva ja kuiva nahana.01

Estmedica Kliinik võib aidata taastada näo ning kaela naha nooruslikku ning prinki väljanägemiste kasutades minimaalselt invasiivseid meetodeid nagu:

 • Ablatiivne fraktsionaalne CO2 laserravi (link Fraktsionaalse CO2 laserravi lehele).
 • Mitteablitiivne ND YAG lasernoorendamine (link ND YAG laser lehele).
 • SmartlipoMPX laserpinguldamine (link Laser-kehaskulptuuri lehele).
 • Rasva siirdamine (link Rasva siirdamise lehele).

Enimlevinud vananemisega seotud probleemid näol ja kaelal on:

 • Tuhm ja elutu nahk.
 • Lõtvunud nahk, topeltlõuad ja rippuvad põsed.
 • Kortsud otsmikul ja silmade ning suu ümber.
 • Fotovananenud nahk: Ebaühtlane nahatoon ja tekstuur, laienenud poorid.
 • Kapillaarilaiendid.

Tuhm ja elutu nahk02

Tuhm ja elutu nahk on üks üldisemaid vananeva naha tunnuseid ning sageli puudutab eriti nägu, väljendudes kombinatsioonina naha õhenemisest, laienenud veresoontest ning muutunud pigmentatsioonist.

Ravi

Naha elujõu taastamine võib hõlmata erinevaid meetodeid- spetsiaalsetest nahahooldustoodetest ja päiksekaitse kreemi kasutamisest kuni foto- ja laserravini.
Kõige paremaid tulemusi on tavaliselt võimalik saavutada fraktsionaalse CO2 laserraviga (link Fraktsionaalse CO2 laserravi lehele).
Fraktsionaalne laserravi jagab laserkiire peenteks osadeks mis teevad naha kahjustatud väliskihti tillukesed augud aktiveerides sellega naha loomuliku uuenemisvõime ning taastades naha terve ja värske välimuse.

Lõtvunud nahk, topeltlõuad ja rippuvad põsed

Noorus, mida me tunneme sisimas ei kajastu alati meie välimuses. Lisandunud aastatega kaotab näonahk elastsust ja prinkust nii naha struktuuri muutuste kui teda vormis hoidva lihastoonuse vähenemise tõttu.
Vanus, ülekaal ja sünnipärane eelsoodumus võivad põhjustada kaela ja põskede naha ja rasvapadjakeste allapoole vajumist. See kudede nihkumine võib näos tekitada mulje lõtvadest ja aukus põskedest ning sissevajunud silmadest ning teha näo välimuse mitu aastat vanemaks. Näo alumisel poolel moodustavad sinna vajunud nahavoldid ja rasvapadjakesed rippuvaid põski ja topeltlõugu.

Ravi

Varem oli lõtvunud ja allavajunud näonaha ainukeseks korrektsioonimeetodiks invasiivne näo ringlõikus e. facelift. Traditsiooniline näo ringlõikus aitab näo kudede nooruslikuma asendi, kuid meetod hõlmab sisselõikeid, kirurgiliste õmbluste asetamist, arme ja taastumisaega.
Oleme oma kliinikus püüelnud selle poole, et pakkuda patsientidele võimalikult kaunist esteetilist tulemust võimalikult väikese kirurgilise sekkumisega, sellepärast soovitame traditsioonilisele näo ringlõikusele minimaalselt invasiivseid alternatiive.

Vastavalt iga patsiendi individuaalsele näo struktuurile võib lõtvunud ja allavajunud näonaha korrektsiooniks kasutada Smartlipo MPX laserpinguldamist, Fraktsionaalset CO2 pinguldamist või rasva siirdamist.
Smartlipo MPX laserpinguldus on suunatud üleliigsete rasvapadjakeste eemaldamisele näolt ja kaelalt. Samal ajal hoogustab laser protseduuri piirkondades kollageeni taastootmist ning pinguldab nahka. Suurte rasvakogumike korral võib laseri loodavat effekti veelgi parandada eemaldades laseriga sulatatud üleliigse rasva PAL liposkulptuuriga.

Rohkem informatsiooni Smartlipo MPX laserpingulduse ning PAL liposkulptuuri kohta võib leida siit (link Laser-kehaskulptuuri lehele).

Aukus ja allavajunud põski võib korrigeerida ka hoopis lisades näole aastatega kaotatud mahtu. Tavaliselt lisatakse sellisel juhul mahtu põsesarnade piirkonda. Kõrgemad põsesarnad tõmbavad põskede naha taas pingule, kaotavad seega rippuva naha põskede alaosast ning taastavad näo noorusliku välimuse.
Kaotatud volüümi taastamiseks võib kasutada erinevaid täiteaineid e. fillereid. Meie oleme oma patsientidele soovitanud kõige loomulikumat täiteainet – patsiendi oma rasvkude, mis võimaldab taastada nooruslikult pringid põsed ilma igasuguse allergia riskita. Rasvasiirdamise meetodist võib rohkem lugeda siit (link Fat grafting lehele).

Näo rasvasiirdamise protseduuri puhul kasutatakse üleliigset rasvkude teiselt kehapiirkondadelt vastavalt patsiendiga kokkulepitud plaanile. Protseduuri käigus korjatakse üleliigne rasv, puhastatakse ja siiratakse täitmist vajavatesse näopiirkondadesse. Maksimaalse esteetilise efekti saavutamiseks paigutatakse siirdatav rasv oma kohale naha alustesse lihastesse mitmete väikestest piiskadest koosnevate kihtidena.
Tavalisteks näo rasvasiirdamise piirkondadeks on põsed, põsesarnade piirkond, meelekohad, ninatiiva-suunurga vaheline vagu ja huuled.

Ravi tulemused on näidanud et rasvasiirdamine ei luba mitte ainul taastada kaotatud volüümi vaid parandab ka naha üldist seisundit.

Rasva siirdamise noorendavat efekti võib kombineerida ka SmartlipoMPX laserpingulduse (link Laser-bodysculpture lehele) või fraktsionaalse CO2 laserraviga (link CO2 lehele).

Kortsud03

Vananedes kaotab nahk niiskust ja elastsust ning muutub altiks kortsude tekkele. Kortsud on elastse kiu ja kollageeni vähenemisest tekkinud voldid või vaod nahas. Mõned kortsu võivad lisada näole iseloomu ja väärikust, kuid paljud patsiendid leiavad, et kortsud annavad neile väsinud või pahura ilme.

Kortsude peamised põhjused

 • Vananemisest tingitud kudede veesisalduse vähenemine.
 • Sisemised põhjused – häiritud vereringe, pärilikkus, vabad radikaalid, halb toitumine, stress, erinevad haigused.
 • Välimised põhjused – päikesekahjustused, ebasobivad nahahooldusvahendid ja kosmeetika, karm kliima, harjumuslikud näoilmed, magamisharjumused.

Ravi

Kortsude raviks võib kasutada erinevaid meetodeid kreemidest, koorimistest ja täitesüstidest kuni iluoperatsioonideni. Meie, Almeda Kliinikus leiame, et minimaalselt invasiivsed meetodid nagu mitteablatiivne naha lasernoorendamine, Fraktsionaalne CO2 laserlihvimine, SmartlipoMPX laserpinguldamine või lipofilling võimaldavad suurepäraseid tulemusi ilma, et oleks vaja pöörduda traumaatilisema ringlõikuse poole.
Mitteablatiivne Nd YAG lasernoorendamine töötab ilma naha pealispinda kahjustamata. Laser soojendab ja tihendab nahapinna all leiduvat kollageeni pinguldades ja uuendades nahka seestpoolt.
Ablatiivne Fraktsionaalne CO2 laserravi silub otsaesise ja silmade ümbruse kortse ja jooni, soodustades nahas kollageeni tootmist ning andes nahale noore ja värske välimuse.
SmartLipoMPX™ (link Smartlipo lehele) laser lipolüüs võimaldab soovimatute rasvapadjakeste eemaldamist näolt, kaelalt ja lõuaaluselt, pinguldab nahka ja silub kortse. See innovatiivne väheinvasiivne protseduur kasutab kahte erineva lainepikkusega laserit näo vormimiseks lubades patsientidele kiiremat taastumist ja vähem kõrvaltoimeid kui traditsiooniline rasvaimu või ringlõikus.
Rasva siirdamine näopiirkonda (link Fat grafting lehele) (mikro lipofilling) on minimaalselt invasiivne protseduur näo kuju taastamiseks ning lõtvunud piirkondade ning kortsude täitmiseks patsiendi oma rasvkoega.

Fotovananenud nahk04

Fotovananenud või päikesekahjustatud nahk on probleem, millest vähesed pääsevad. Päikesekahjustus tekib kokkupuutel päikesevalgusega (UVA või UVB) hoolimata sellest, kas inimene päevitab või mitte. 25% eluaegsest päikesekiirgusest saadakse enne teismeliseaastate lõppu.

Päikesekahjustused põhjustavad tavaliselt järgmisi probleeme:

 • Kiirem vananemine või kortsude tekkimine
 • Ebatasane või jämedakoeline nahk
 • Ebaühtlane pigmentatsioon
 • Pindmised laienenud kapillaarid (telangiektaasiad)
 • Karedad laigud (aktiinilised keratoosid)
 • Tedretäpid
 • Pigmendilaigud (solaarlaigud)
 • Õhenenud või habras nahk
 • Vähieelsed seisundid
 • Nahavähk (basaalrakk- kartsinoom, lamerakk-kartsinoom, melanoom).

Muutused toimuvad tavaliselt päikesele pikaajaliselt avatud kehaosadel nagu nägu, kõrvad, kael, käeseljad, rind käsivarred ja jalad. Tuharad ja käsivarte ülemised siseküljed on tavaliselt rikkumata, tuues esile erinevuse ealise ja fotovananemise vahel.

Ravi

Estmedica Kliinik pakub mitmeid noorendavaid, ennetavaid ja / või raviprotseduure, kaasa arvatud mitteablatiivne Nd YAG lasernoorendamine, fraktsionaalne CO2 laser piiling ja osoonteraapia. Kõik ravivõimalused arutatakse kindlasti läbi arsti konsultatsioonil ning samas koostatakse ka Teie naha vajadustele vastav raviplaan.

Ämblikneevused05

Ämblikneevused e. kapillaarilaiendid on väikesed naha pinna lähedal asuvad laienenud veresooned. Nad tekkivad tihti nähtavatele kohtadele- tavaliselt ninale või põskedele.
Põhjuseks võib olla vanus, pärilikkus, päikesekahjustused või maksa- ja sapiteede haigused. Laienenud veresoonekesed võivad nahale ilmuda ka raseduse ajal või peale naha kahjustamist külma, päikese või sügavate koorimistega.

Ravi

Näo kapillaarilaiendeid ravitakse tavaliselt mitteinvasiivse laser skleroteraapiaga.
Protseduuri käigus suunatakse ämblikneevuste kohal nahale laserkiir, mille energia paneb laienenud soonekesed sulguma ja kokku tõmbuma.

Laser skleroteraapia ei nõua valuvaigisteid ega kohalikku tuimestust. Protseduuri ajal võib esineda vaid kerge ebamugavustunne, mida võib võrrelda väikese kummipaela löögiga.
Laserravi efektiivsust kinnitavad kliinilised testid 2/3 juhtudel toimus 1-3 mm läbimõõduga veenide väheneme juba peale esimest seanssi.

Laialdaste kapillaarilaiendite puhul läheb soovitud tulemuste saavutamiseks vaja keskmiselt 3 protseduuri, 3 kuulise intervallidega.