Tuharad, rasvasiirdamine

Almeda Kliinik aitab Teil saavutada unistuste tuharad, olgu eesmärgiks sensuaalsed kurvid või virsikpehme nahk.

Tuharate tõstmine patsiendi oma rasva siirdamisega, minimaalselt invasiivne “Brasiilia pepu”

Tuharate tõstmine või augmenteerimine on protseduur, mis kasutab patsiendi oma rasvkude allavajunud või lameda tuharapiirkonna tõstmiseks, vormimiseks, mahu ja projektsiooni lisamiseks.
Viimastel aastatel on Tuharate kohendamine muutunud üha populaarsemaks. Naljaga pooleks on öeldud, et Jennifer Lopez on teinud taguotsaga seda, mida Pamela Anderson on teinud esiotsaga.
Vormikad tuharad võivad oluliselt parandada figuuri üldmuljet. Ümarad, kõrged tuharad jätavad mulje saledamast taljest ja reitest ning muudavad kogu keha proportsioonilisemaks.

Põhjused, miks eelistada tuharate vormimisel patsiendi oma rasva siirdamist

  • Mahu lisamiseks kasutatakse patsiendi oma rasvkude- kõige loomulikumat materjali
  • Kehasse ei jää mingeid võõrkehi, ei ole allergia või implantaatide libisemise ohtu.
  • Rasvkude eemaldatakse, üleliigse rasvkoega piirkondadest ja viiakse soovitud piirkonda, parandades kogu figuuri välimust.
  • Tuharaid on võimalik vormida vastavalt patsiendi soovidele.
  • Kasutatakse ainult minimaalseid nahaavasid, mis ei jäta nähtavaid arme.
  • Tunduvalt vähem ebamugavust kui implantaatide puhul.
  • Tuharad näevad välja ning tunduvad ka katsudes täiesti loomulikud.

Protseduur:

Märkimine

Protseduuri päeval märgitakse nii rasva korjamise, kui siirdamise alad spetsiaalse markeriga patsiendi nahale. See annab patsiendile kontrolli protseduuri üle, kuna protseduuri kaasatakse ainult piirkonnad mille märkimisega patsient enne protseduuri nõustub. Samas annab see ülevaate millistelt piirkondadelt rasva eemaldatakse ja kuidas seda tuharatesse paigutatakse.

Rasva korjamine ja puhastamine

Tuharate vormimiseks patsiendi oma rasvaga tuleb vajalik rasv kõigepealt korjata. Mõnel patsiendil on piisavalt rasva ühes piirkonnas (tihti nt. reitel või kõhul), mis lihtsustab protseduuri. Samuti parandab rasva eemaldamine nendelt piirkondadelt ja tuharatesse viimine oluliselt figuuri üldmuljet ja proportsioone.
Mõnedel patsientidel on olnud reite või kõhu rasvaimu, või lihtsalt ei ole ühes piirkonnas piisavalt rasva. Sellisel juhul kaasame me rasva korjamisel mitmeid piirkondi (küljed, reite siseküljed, põlved käsivarred jt.). Rasva korjamine on protseduuri oluline osa, ning loomulikult planeerime me rasva korjamise nii, et parandada patsiendi kehakuju.

Juhul kui vaja siirdada palju rasva, kasutatakse üldanesteesiat, väiksemate protseduuride puhul piisab kohalikust või kombineeritud tuimestusest.

Rasva liigitamine valikuliseks paigutamiseks

Peale rasva korjamist see puhastatakse ka kontsentreeritakse, kasutades tsentrifuugi, et eemaldada mittevajalikud komponendid (õlid, vesi, verelibled jms). Me kasutame erineva tihedusega rasva erinevate efektide loomiseks vastavalt patsiendi ootustele. See ongi üks eduka rasvasiirdamise eeldusi.

Tuharate vormimine rasva paigutamisega

Me kasutame tuharate vormimiseks kontsentreeritud rasvkude. Soovitud kurvid luuakse süstides väikeseid rasvakoguseid erinevatesse rasvkoe ja lihaste kihtidesse- see lubab viia rasva tagasiimendumise miinimumini ning saavutada ilma ebatasasusteta, sujuv ja lopsakas tulemus.

Peale protseduuri

Tuharate kohendamine viiakse läbi ambulatoorse protseduurina. Nagu ka Smartlipo puhul võivad patsiendid juba 2-3 päeva jooksul peale protseduuri oma igapäevaste tegevuste juurde tagasi pöörduda. Tuleb arvestada, et peale tuharate tõstmist rasvkoega on vajalik kanda tugipesu (perioodil paarist päevast kuni paari nädalani), mis toetab Teie uusi kurve ning vähendab turset. Protseduuri piirkonna valulikkus ja turse kaob paari nädala jooksul peale protseduuri. Paariks päevaks peale protseduuri kirjutatakse välja antibiootikumid ja valuvaigistid, lisaks tuleks arvestada vajadusega võtta kaks nädalat töölt vabaks et anda kehale aega muutunud olukorraga kohaneda. Alates teisest -kolmandast protseduuri järgsest nädalast võib vastavalt enesetundele taas hakata tegelema rohkem pingutavate tegevustega.

Teie kirurg võib soovitada Teil tuharate tõstmise protseduuri järgsetel nädalatel istuda ettevaatlikult. Samas on igale patsiendile antavad suunised erinevad ning Teie personaalsed tuharate tõstmise järgsed juhiseid vaadatakse koos teiega läbi protseduuri eelsetel ja vajadusel ka protseduuri järgsetel konsultatsioonidel.

Tulemused

Tuharate tõstmise protseduuri esteetiline efekt on pikaajaline, püsides isegi kuni üle 20 aasta. Kuna siirdatud rasv on patsiendi keha loomulik osa muutub ja areneb see koos patsiendi kehakaalu muutustega.

Tuharapiirkonna laserpiiling

Mõnikord soovivad meie patsiendid muuta mitte istmiku kuju, vaid selle naha tekstuuri. Kõige sagedamini on probleemideks lõtvunud nahk, pigmendimuutused või erinevad armid (nt. akne või venitusarmid). Sellistel juhtudel oleme saavutanud parimaid tulemusi Fraktsionaalse CO2 laserlihvimise e. piilinguga.

Fraktsionaalne CO2 laserlihvimine

Naha lihvimine e. piiling on kosmeetiline või meditsiiniline protseduur, mille käigus ravitakse naha kahjustatud välimisi kihte, et soodustada uute tervete kudede arengut.
Ablatiivne fraktsionaalne laser tekitab epidermisesse ja dermisesse sügavaid, peeneid koaguleeritud koe sambaid. See vallandab loomuliku paranemisprotsessi mis loob uue terve koe, sealhulgas ka uued kollageeniladestused.
Protseduuri käigus eemaldatakse venitusarmid, armid ja pigmendilaigud ning stimuleeritakse nahas leiduvat kollageeni, mis paneb naha pingulduma ning taastab selle elastsuse.
Rohkem infot protseduuri kohta võib leida Frakstsionaalse CO2 laserlihvimise leheküljelt (link).