Rinnakirurgia

Rinnad on läbi aegade olnud naiselikkuse tunnuseks.fat-injection-breast-augmentation-indianapolis-dr-barry-eppley
Juhul, kui Teie ei ole rahul oma rindade kuju, suuruse või kontuuriga võib Estmedica Kliinik pakkuda Teile rindade korrigeerimist minimaalselt invasiivse kirurgiaga.

Rasvasiirdamine rindadesse (rindade lipofilling)

Meie naispatsiendid pöörduvad tihti meie poole palvega eemaldada liigne rasvkude puusadelt kõhult või reitelt ning siirdada rindadesse. Tänu rasvasiirdamise meetodile on see nüüd võimalik!

Rindade suurendamisel rasvasiirdamisega kasutatakse rindade rõhutamiseks ja kujundamiseks implantaatide asemel patsiendi enda rasvkude. Siirdamiseks vajalik rasvkude kogutakse liigsete rasvakogumikega kehapiirkondadelt nagu nt. talje või reied.

Kirurgid on rasvkoe rindadesse siirdamist kasutanud juba alates 1895. aastast, kuid protseduuri tulemused on olnud varieeruvad, sõltuvalt kasutatud meetodist ja patsiendi eripäradest. 1995. alustas Dr. Sidney Coleman rasva siirdamist rindadesse enda poolt spetsiaalselt rasvkoe siirdamiseks välja töötatud instrumentide abil. Antud meetod võimaldab kasutada rasva transfeeri rindadesse (ja ka teistesse kehapiirkondadesse) mastektoomia või lumpektoomia järgsel rekonstruksioonil alternatiivina implantaatidele või peita silikoonimplantaatide esiletungivaid servi ja lainetust.

Patsiendi oma rasvkoe siirdamisel on implantaatide ees mitmeid eeliseid:

  • Rinna taastamiseks kasutatav aine on patsiendi oma rasvkude – kõige loomulikum materjal.
  • Rinna taastamiseks ei kasutata võõrkehasid, seega puudub allergiline reaktsioon.
  • Rasv eemaldatakse üleliigse rasvakogunemise aladelt ja viiakse rindadesse.
  • Rindu on võimalik kujundada vastavalt patsiendi soovidele.
  • Kasutatakse ainult minimaalseid punktsioone, mis ei jäta nähtavaid arme.
  • Rinnad näevad välja ning tunduvad ka katsudes loomulikud.
  • Rasva siirdamisega on võimalik peita liiga nähtavaid silikoon implantaate ning anda rindadele loomulik välimus.

Põhjalikud uuringud enne protseduuri

Enne protseduuri viiakse läbi põhjalikud uuringud: mammograafia, ultraheliuuring ja vereanalüüs. Patsiendi terviseseisundi hoolikas jälgimine on tähtis osa protseduuri ettevalmistamisest. On olnud juhtumeid, kus protseduuri eelsed põhjalikud uuringud on aidanud avastada varases staadiumis rinnavähki lubades õigeaegse raviga saavutada täielik paranemine.
Mõnel juhul võivad uuringute käigus ilmneda vastunäidustused rindade rasvasiirdamisele. Sellisel juhul on koos kirurgiga võimalik leida mõni teine sobiv lahendus.

Protseduur:

Märkimineimages-7

Enne protseduuri arutatakse patsiendiga läbi ning märgistatakse piirkonnad, kust rasv kogutakse ja piirkonnad, kuhu rasv siirdatakse. See annab patsiendile kontrolli protseduuri üle, kuna protseduur hõlmab ainult patsiendiga kooskõlastatud ja märgitud piirkondi. Lisaks saab patsient ettekujutuse protseduuri tulemustest.

Rasva korjamine ja puhastamine

Rinna taastamiseks rasva siirdamisega on vajalik kõigepealt rasva kogumine üleliigse rasvapolstriga kehapiirkondadelt. Mõnedel patsientidel on võimalik koguda kogu vajaminev materjal ühelt piirkonnalt. Juhul kui ühe piirkonna rasvkoest ei piisa on võimalik koguda vajaminev rasv mitmelt erinevalt piirkonnalt (kõht, küljed, reied, käed jne.)

Rasvkoe kogumine on protseduuri oluline osa ja meie eesmärk on kujundada rasva eemaldamist nii, et patsiendi figuuri kaunimaks muuta. Olenevalt protseduuriks vajaliku rasva kogusest viiakse rasva korjamine tavaliselt läbi üldnarkoosi all. Väiksemate protseduuride korral on võimalik kasutada ka ainult kohalikku tuimestust.

Rasva liigitamine valikuliseks siirdamiseks

Kui rasv on korjatud puhastatakse ja kontsentreeritakse see tsentrifuugiga selleks, et eemaldada kõik mittevajalikud komponendid (õli, vesi, verelibled jne). Erineva tihedusega rasva kasutatakse erinevate efektide saavutamiseks, et saada loomulikule kõige lähedasem tulemus. See on üks määravaid tegureid eduka rasva siirdamise juures.

Rinna kujundamine erineva tihedusega rasvkoe siirdamisel

Rinna kujundamisel kasutatakse kontsentreeritud rasvkude. Rinna kuju ja suuruse muutmiseks asetatakse vajalikesse kohtadesse väikseid rasva koguseid kuni soovitud efekti saavutamiseni. Sisestamise avad on tillukesed ning paiknevad areooli või loomulike nahavoltide piirkonnas. Kujundamine nõuab rasva asetamisel 3 dimensioonilist ettekujutust soovitud rinna kujust.

Rindade tõstmine ja pinguldamine Smartlipo MPX laserigabreast

Vanus, gravitatsioon, rasedus, imetamine ja isegi kaalukaotus – kõik need võivad mõjutada rindade naha elastsust pannes neid oma kuju ja prinkust kaotama.

Smartlipo MPX armivaba rindade pinguldamine võimaldab aega tagasi keerata ning taastada rindade nooruslik välimus ilma agressiivse kirurgiata – minimaalselt invasiivse armivaba protseduuriga. Antud meetod sobib vanusest, rinnaga toitmisest või kaalukaotusest tingitud väikese kuni keskmise suurusega rippuvate rindade kohendamiseks.
Smartlipo MPX protseduur tõstab rindu, parandab naha tekstuuri ja annab noorema rinnakuju. Rindade kuju muutmine ja noorendamine on veelgi efektsem, kui Smartlipo MPX lifting on kombineeritud vibratsiooni meetodil lipoplastikat (PAL) rindade täpseks modelleerimiseks.

Rindade naha struktuuri parandamiseks ning kergeks lisapingulduseks sobib Fraktsionaalne CO2 lasernoorendus (link CO2 lehele).

Lehekülje koostamisel on kasutatud materjali raamatust: Fat Grafting to the Breast Revisited: Safety and Efficacy. Plastic & Reconstructive Surgery. 119(3):775-785, March 2007. Coleman, Sydney R. M.D.; Saboeiro, Alesia P. M.D. © Coleman 2011

Animatsioon