Armide ravi (Akne, striiad, postoperatiivsed ja põletusarmid)

Estmedica Kliinik pakub oma patsientidele kompleksset armide käsitlust. Kuna me oleme spetsialiseerunud minimaalselt invasiivsetele kaasaegsetele ravimeetoditele omame laia spektrit ri tehnoloogiaid ja oskuseid, et leida lahendus igale olukorrale.

Aknearmidurl2
Akne on põletikuline nahaprotsess, mille tulemusel moodustuvad tihtipeale armid, mis võivad välimust rikkuda. Akne armide laius ja sügavus varieerub
inimeselt inimesele ja vajab individuaalset lähenemist igas olukorras
Mõnede meie patsientide puhul piisab soovitud esteetilise tulemuse saavutamiseks ainult armide laserravist. Teised vajavad kompleksset lähenemist, mis võib vajadusel hõlmata ka erinevad mikrokirurgilisi tehnikaid.
Konsultatsioonil selgitab teie arst teile, milliseid tulemusi võib oodata ja millised protseduurid on vajalikud näo esteetika parandamiseks.

Striiade ravi
Venitusarme e. striiasid põhjustab naha sügavamate kihtide rebenemine, mis kaasneb tavaliselt naha kiire venitamisega hormonaalsete protsesside tulemusel,
kasvamisel (tavaliselt puberteedi ajal) või kaalutõusul (nt. rasedus, musklimassi kasv).estrias-antes-e-depois-575x262
Venitusarmid võivad olla erineva laiuse ja pikkusega ning varieeruda värvis punasest valgeni. Nende ravi võib hõlmata nii medikamentoosset lähenemist (kreemid, salvid), laserravi kui ka mikrokirurgilist tehnikat. Tihti vajavad venitusarmid kombineeritud ravi.

Postoperatiivsed armid
Suured elupäästvad ja elukvaliteeti parandavad operatsioonid jätavad endast tihti järgi inetud armid, mis sunnivad
patsienti oma keha häbenema ning võivad põhjustada enesehinnangu langust ja muid psühholoogilisi probleeme. Arvestades meie kirurgilist kogemust ja olemasolevaid tehnoloogiaid võime me välja pakkuda selliste armide individuaalse raviplaani.

Põletusarmidappyscarrevset
Sügavad põletused tekitavad inetuid ja tihkeid arme, mis võivad piirata liikuvust. Kahjuks tihti ei luba selliste armide suur pindala neist vabaneda. Kuid uuringud näitavad, et põletusarmide laserravi võib parandada armi tekstuuri, pehmenda armkude ning taastada liikuvus. Kõik see on sageli väga oluline elukvaliteedi tõstmiseks. Väikese pindalaga põletusarme on erinevate kirurgiliste meetoditega võimalik täiesti eemaldada.

Muu armid
Armide ravis on väga oluline nende tekkemehhanismi, sügavuse ja kihtide haaratuse mõistmine. See annab kirurgile võimaluse leida sobiv lahendus ja hinnata eeldatavat tulemust.
Meie kasutame armide ravis järgnevaid tehnoloogiaid ja meetodeid:

  • Laser ravi (Tavaliselt fraktsionaalne CO2 laser)
  • Needling (nahapinnast madalamate armide vabastamine ja tõstmine)
  • Medikamentoosne ravi (teatud armistumise etappidel ja ravi toetamiseks)
  • Pinguldamine (enamasti venitusarmide ravil)
  • Kirurgia (alates mikromeetoditest kuni armi kirurgilise eemaldamiseni)
  • Muu.

Kokkuvõttes
Kõiki arme ei ole võimalik täielikult eemaldada. Kuid alati on võimalik parandada nende esteetilist välimust ja taastada funktsionaalsus.
Armistumine on osa loomulkust paranemisprotsessist ja seda peaks ka armide ravis alati meeles pidama.